Alcím: A fotózás hatásai
Sokat írtam már arról, mit adott nekem ez az új hobbi (nyitott szemeket, szépség-, és pillanatkeresést), de most - tovább árnyalva a képet - találtam a legutóbbi Manager Magazinban egy érdekes cikket Fotózó menedzserek címmel, hadd idézzek belőle pár gondolatot. A cikk egy riport Király László Györggyel, aki az APEH volt elnöke, és a PSZÁF felügyeleti tanácsának jelenleg is tagja.
"-Fényképezőgép mögül más a világ?
KLGY: Nem, a fotós is ugyanazt a világot látja, csak másképp. Vagyis nem a világ más, hanem az ember, aki nézi, mégpedig azért, mert a fotóval a térbeli és időbeni folytonosságból próbál kiragadni egyetlen momentumot, de úgy, hogy az mégiscsak magában foglalja az egészet.- Milyen képességeket igényel a fotózás?
KLGY: A közhelyek . jó megfigyelőképesség, lényeglátás, arányérzék, stb - felsorolásán túl az erős önkritikát emelném ki. Egy fotóművész ismerősöm szerint a profi fotóst és a lelkes műkedvelőt az különbözteti meg, hogy a profi sokkal többet fényképez, sokkal több képét dobja ki, és csak az általa vállalhatókat teszi ki a nyilvánosság elé.- Akad olyan tulajdonsága, amelyet a hobbija fejlesztett ki?
KLGY: Amióta rendszeresebben fotózom, azóta sokkal jobban tudok örülni az élet szép pillanatainak: az ég furcsa színének, egy lombok között beeső fénysugárnak, vagy akár annak, ha az egymásra rakott székek sajátos ritmust formálnak..."manager magazin, 2008 március
Tökéletesen igaza van. Azt hiszem, engem is jelentősen formál a fotózás, mind kívül, mind belül (meg lehet nézni pl: lecseréltem az iwiwen a bemutatkozó fotómat...) Ezt pedig nagyon élvezem. Kincset találtam, vagy kincs talált meg engem. Köszönet érte.
ui: Azt hiszem, fogok a vezetők hobbijának személyiségformáló hatásáról "nagy" cikket is írni.
ui2: köszönet Zolinak a cikkért és az újságért.
ui3: tavasz van, megállíthatatlanul jön. :-)
Utolsó kommentek